Strona główna » Blog

Blog

Lalki jako pomoc w zdobywaniu nowych umiejętności – rozwój motoryki małej

18-02-2019
Lalki jako pomoc w zdobywaniu nowych umiejętności – rozwój motoryki małej

Motoryka mała — co to takiego?

Kiedy na świat przychodzi nasze maleństwo, staje się ono naszym całym światem. I nie ma w tym nic dziwnego, że chcemy dla niego jak najlepiej. Robimy wszystko, żeby dorastało zdrowe, szczęśliwe, radosne. Dbamy o jego wszechstronny rozwój, zaczynając od potrzeb żywieniowych, odzieżowych, edukacyjnych, na rozrywkowych kończąc. Dostosowujemy otoczenie naszego maleństwa reagując na jego potrzeby. Maleńkie dziecko poznaje świat poprzez zmysły: dotyk, smak, zapach, wzrok i słuch.

Przeczytaj całość

Lalka Miniland wybór dokonały

04-02-2019
Lalka Miniland wybór dokonały

Lalka to fenomenalna zabawka. Nigdy się nie starzeje, odgrywa swoją rolę w każdej sytuacji. Jest najlepszą przyjaciółką pocieszycielką, powiernicą sekretów, towarzyszką zabaw itd.


Obecnie na rynku ofert sprzedaży lalek jest bez liku. Mądrość kupującego polega na tym, by dokonał właściwego wyboru. Co to znaczy? To znaczy, żeby kupiona lalka była warta swojej ceny, spełniała podstawowe cele, ale także, żeby oferowała coś więcej. Chodzi o to, żeby miała edukacyjny wpływ na rozwój pociechy. Na co, w związku z powyższym, zwracać uwagę przy kupnie? Jaka dobra lalka powinna być?
Przeczytaj całość

Produkcja lalek od kuchni

03-12-2018
Produkcja lalek od kuchni

Sądzisz, że lalki to świat dziecięcy? A właśnie, że niekoniecznie.

Czy kupując lalkę szmaciankę, kiedykolwiek zaświtała Ci w głowie myśl: jak ona powstała? No właśnie i tutaj wkraczamy w lalkowy świat dorosłych. Tworzenie lalek to nie jest dziecinnie proste zajęcie, jednakże dla miłośników rzemiosła to jest sens istnienia i źródło poczucia spełnienia.
 

Szmacianka wzięta na warsztat

Stworzenie lalki szmacianki może być śmiesznie łatwe lub szalenie trudne. To zależy od wielu czynników. Ważny jest wiek dziecka, któremu szmacianka ma być dedykowana. Dla maluszków wystarczy mięciutka przytulanka, zrobiona z kuleczki z runa owczego i kawałka jedwabiu, przyjmująca formę kocyka z sympatyczną główką np. króliczka, małpki, chłopczyka bądź dziewczynki itp.

Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu